23.8 C
Warszawa

Upamiętnienie 50-lecia Zegara na Zamku Królewskim – Limitowany Plakat

Zegar na wieży Zamku Królewskiego w Warszawie to nie tylko mechanizm odmierzający czas, ale również symbol odradzającej się Warszawy po tragicznych zniszczeniach II wojny światowej. Historia obecnego zegara zaczyna się na początku lat 70-tych XX wieku, kiedy to podjęto decyzję o odbudowie Zamku Królewskiego. Zegar stał się jednym z kluczowych elementów tego projektu, w który zaangażowani byli wybitni zegarmistrzowie z Cechu Złotników, Zegarmistrzów, Optyków, Grawerów i Brązowników m.st. Warszawy oraz całe społeczeństwo, dzięki publicznym zbiórkom.

Dziś, z okazji 50-lecia uruchomienia tego wyjątkowego zegara, mamy przyjemność zaprezentować unikatowy plakat upamiętniający tę rocznicę. Autorem plakatu jest Janek Rygiel, członek-założyciel Polskiego Towarzystwa Zegarmistrzowskiego, współwłaściciel sklepu z antykami i rzeczami vintage Look Inside na warszawskiej Nowej Pradze oraz współtwórca Muzeum Polskich Zegarów. Znany szerszej publiczności jako ekspert od zegarów i zegarków w programie telewizyjnym „Łowcy Skarbów. Kto da więcej?” na kanale TV4. Janek, dyplomowany zegarmistrz i miłośnik Warszawy, stworzył ten plakat z ogromną pasją i zaangażowaniem, oddając hołd zegarowi, który jest dla niego niezwykle ważny.

Janek Rygiel trzyma zaprojektowany przez siebie plakat upamiętniający 50 lecie Zegara na Zamku Królewskim w Warszawie
Janek Rygiel trzyma zaprojektowany przez siebie plakat upamiętniający 50 lecie Zegara na Zamku Królewskim w Warszawie

Plakat został wydrukowany w limitowanej liczbie egzemplarzy. Aby stać się posiadaczem tego unikalnego dzieła, wystarczy wpłacić minimum 100 zł darowizny na rzecz Polskiego Towarzystwa Zegarmistrzowskiego. Dochód z tej darowizny zostanie przeznaczony na działalność statutową Polskiego Towarzystwa Zegarmistrzowskiego oraz Cechu Złotników, Zegarmistrzów, Optyków, Grawerów i Brązowników m.st Warszawy.

Jeśli chcesz, aby plakat został wysłany do dowolnego paczkomatu inPost w Polsce, należy doliczyć 15 zł do darowizny. Darowizny można dokonać poniżej, lub przechodząc na stronę „Wesprzyj PTZ”.

Wsparcie dla Stowarzyszenia
Pkakat na 50 lecie odbudowy Zegara na Zamku Królewskim w Warszawie
Pkakat na 50 lecie odbudowy Zegara na Zamku Królewskim w Warszawie

Historia Zamku Królewskiego w Warszawie jest równie fascynująca co sam zegar. Zamek był rezydencją królów Polski, a jego losy odzwierciedlają burzliwe dzieje naszego kraju. Zniszczony podczas II wojny światowej, przez lata pozostawał symbolem utraconego dziedzictwa. Odbudowa Zamku i jego zegara w latach 70-tych była aktem nie tylko rekonstrukcji architektonicznej, ale również odbudowy tożsamości narodowej i społecznej.

Zamek Królewski w Warszawie, zdjęcie: Janek Rygiel
Zamek Królewski w Warszawie, zdjęcie: Janek Rygiel

Zegar na wieży Zamku Królewskiego, który od 50 lat odmierza czas w sercu Warszawy, jest świadectwem wytrwałości, pasji i wspólnoty ludzi, którzy przyczynili się do jego powstania. Dziś możemy cieszyć się jego widokiem, słuchając bicia dzwonów, które przypominają nam o naszej historii i kulturze.

Zachęcamy do zakupu limitowanego plakatu i wsparcia naszej inicjatywy. Aby dokonać wpłaty, prosimy przejść do linkowanej strony, gdzie znajduje się bramka płatności. Dziękujemy za wsparcie i zapraszamy do wspólnego świętowania 50-lecia zegara na Zamku Królewskim w Warszawie.

Podziel się tym artykułem!

Najnowsze artykuły